بسته های آموزشی پایگاه افزایش قد

  پایگاه تخصصی افزایش قد ایران در ششمین سال تاسیس خود  جهت کمک به رشد و افزایش قد افراد اقدام به ارائه محصولات کمکی و آموزشی در این زمینه کرده است

گروهی از دانشمندان آلمانی به سرپرستی دکتر استفانی هیلمن- هیمباخ از بخش ژنتیک انسانی دانشگاه بن توانستند ۶۳ تغییر در ژنوم انسانی را پیدا کنند که احتمال ریزش موی زودرس در مردان را افزایش می‌دهند. هیلمن- هیمباخ دراین‌باره گفت: «معلوم شد که برخی از این تغییرات ژنتیکی با سایر خصوصیات بدنی و بیماری‌ها ازجمله قد کوتاه ارتباط دارند.»
 
این پژوهشگران ژن‌های ۱۱۰۰۰ مرد مبتلا به طاسی زودرس و ۱۲۰۰ مرد بدون طاسی را آنالیز کردند.یافته‌های این پژوهشگران همچنین تأییدکننده یافته‌های پیشین دراین‌باره بود که طاسی زودرس با افزایش خطر دچار شدن به سرطان پروستات هم ارتباط دارد. اما این پژوهش خبرهای خوبی هم برای مردان طاس داشت: این بررسی نتوانست یک نظریه پیشین درباره رابطه میان طاسی زودرس و افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی را ثابت کند. این بررسی همچنین نشان داد که ارتباطی میان گرایش به طاسی زودرس و بلوغ مردان در سنین نسبتاً پایین و نیز رنگ پوست روشن و افزایش تراکم استخوان وجود دارد.
 
به گفته مارکوس نوتن یکی از این پژوهشگران، این دو مورد اخیر ممکن است به میزان ویتامین دی مربوط باشد، زیرا هنگامی‌که نور آفتاب به پوست می‌تابد، در آن ویتامین دی ساخته می‌شود که برای رشد و سلامت استخوان‌ها ضروری است. نوتن که رئیس انستیتوی ژنتیک دانشگاه بن است، گفت که رابطه میان طاسی، پوست روشن و استحکام استخوان‌ها ممکن است «بیانگر آن باشد که مردان طاس بهتر می‌توانند از نور خورشید برای ساختن ویتامین دی استفاده کنند.» او افزود که این یافته‌ها ممکن است به توضیح این موضوع کمک کنند که «چرا به‌طور خاص مردان سفیدپوست به‌طور زودرس دچار طاسی می‌شوند.»
 
نوتن تأکید کرد: «مردان دارای طاسی زودرس نباید از این یافته‌های جدید نگران باشند.»
 
او گفت:‌«خطر بیماری فقط به مقدار اندکی افزایش می‌یابد. از طرف دیگر جالب است که ریزش موی زودرس یک خصوصیت جداگانه نیست، بلکه ارتباطات گوناگونی با سایر خصوصیات بدنی دارد.»

ممکن است کمی عجیب و خلاف قضایای علمی به نظر برسد؛ ولی مردانی با پوستی سفید و قدی کوتاه بیشتر از سایرین دچار کچلی می شوند. جالب این است که دانشمندان علت این رخداد را به ژنتیک افراد نسبت می دهند. در واقع، آن دسته مردانی که حجم بدنی کمتری دارند سریع تر از دیگران به ریزش مو دچار می شوند. علاوه بر این، احتمال بروز بلوغ زودرس و ابتلا به بیماری هایی هم چون سرطان در این گروه از مردان بیشتر از سایرین است.

بنا بر یافته های به دست آمده از آخرین تحقیقات دانشمندان، کچلی در مردان مانند یک سکه دو وجه دارد؛ از یک طرف قدرت نور خورشید و تبدیل آن به ویتامین Dرا افزایش می دهد. از طرف دیگر، خود زمینه ساز ابتلا به برخی بیماری ها که گاه بسیار خطرناک هستند نیز می شود. اگرچه در حال حاضر شکی وجود ندارد که مردانی با پوست سفید و قدی کوتاه آسیب پذیرترین گروه برابر کچلی هستند؛ ولی دلیل این امر و مکانیسم آن هم چنان در هاله­ای از ابهام قرار دارد.

شناسایی چنین رابطه ای میان کچلی و ویژگی های ژنتیکی نه تنها یکی از شگفت آورترین دستاوردهای پزشکی است؛ بلکه شاهدی بر این مدعاست که بدن سیستمی است پیچیده و به هم پیوسته که نمی توان به سادگی از کنار تغییرات آن عبور کرد.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
پرسش و پاسخ درباره افزایش قد
معرفی پزشکان افزایش قد
تغذیه و حرکات ورزشی برای افزایش قد
پکیج کامل افزایش قد
8 +

پزشکان وب سایت

11000 +

اعضاء سایت

1300 +

مطالب وب سایت

8500 +

پرسش و پاسخ

سخنانی از پزشکان

پزشکان ثبت نام کرده در پایگاه تخصصی افزایش قد

ورود کاربران سایت

ثبت نام پزشک و متخصص

 پزشکانی که خواستار همکاری با پایگاه تخصصی افزایش قد هستند می توانند با تکمیل فرم مربوطه علاوه بر همکاری از مزایای آن برخوردار باشند

ورود پزشک

 پزشکان عزیز بعد از دریافت نام کاربری و پسورد می توانند با استفاده از این درگاه وارد پنل کاربری خود شوند