بنر

سوالات متداول افزایش قد - پرسش درباره راه های افزایش قد 1در جوامع امروزی بسیاری از مردم با این حقیقت تلخ مواجه میشوند که بسیاری از مشکلاتی که در فعالیت های اجتماعی برایشان بوجود میاید به نحوی با کوتاهی قدشان در ارتباط است. افراد قد بلند بهتر استخدام میشوند چون مدیران فکر میکنند قد بلند نشانه قدرت و توانایی است. حتی در محیط های غیر کاری هم ممکن است دیده باشید که با یک فرد قد بلند معمولا رفتار محترمانه تری دارند. زنان بیشتر جذب مردانی میشوند که بلندترند چون به نظر میرسد این مردان اعتماد به نفس بیشتر داشته و در جامعه بیشتر خود را نشان میدهند. به این ترتیب بلندتر ها راحتتر و زودتر پله های ترقی را طی میکنند.

قد بلند از لحاظ پزشکی البته همیشه نشانه سلامت نیست.

تحقیقات اخیر نشان داده است که انسان های کوتاه و لاغر اگر یک تغذیه متعادل داشته باشند سالم ترین افراد جامعه هستند و طول عمرشان هم از بقیه بیشتر است. با این حال بسیاری از مردم توجهی به این نکته ندارند و میخواهند به هر دلیلی قدشان حتی چند سانتیمتر هم که شده بلندتر شود. همین جاست که بازار انواع دروغ و تقلب داغ میشود. روزی نیست که در تبلیغات نوشتاری، مجلات به ظاهر پزشکی، کانال های ماهواره ای و ... عبارت های زیر را نبینیم که زود بشتابید که

    * کفش معجزه آسا که قد شما را در یک ماه شش سانتیمتر افزایش میدهد

    * داروی ما قد شما را در سه ماه ده سانتیمتر بیشتر میکند

    * با وسیله ورزشی ما در چند هفته به قدی رویایی برسید

اگر ساده باشیم که فورا قبول میکنیم. اگر هم نباشیم، پیشنهاد آنقدر جالب توجه است که پیش خود فکر میکنیم حداقل میتوان آن را امتحان کرد. چیز زیادی از دست نمیدهم. درست است هزینه دارد و ممکن است ده سانت اضافه نشود ولی دو سانت که اضافه میشود. اصلا این همه پول تبلیغات داده اند حتما فروش دارد، پس حتما اثر میکند.
شما چه فکر میکنید. آیا فکر میکنید این راه ها میتواند به قد شما اضافه کند. امیدوارم بتوانم در در مقاله زیر قدری موضوع را روشن تر کنم.

چه عواملی در قد یک فرد تاثیر گذار است
قد هر فرد تابعی از عوامل ژنتیکی و محیطی است. نژاد های خاصی قد بلندترند. خانواده های خاصی قد بلند ترند. وقتی پدر یا مادر شما قد بلند است احتمال اینکه شما هم قد بلند شوید بیشتر است. اینها از طریق ژنتیک تاثیر میکنند. مهم ترین عوامل محیطی تغذیه و سطح فعالیت بدنی است.

از چه موقع به بعد قد ما دیگر رشد نمیکند
رشد طولی بدن انسان در زمان بلوغ متوقف میشود. تا قبل از بلوغ قد بچه مرتب در حال افزایش است. در زمان بلوغ رشد قد ناگهان سریع میشود و بعد از مدتی متوقف میشود. سن بلوغ در نژادهای مختلف متفاوت است. حتی در خانواده های مختلف این سن ممکن است قدری متفاوت باشد. البته دختران در سنین پایینتری بالغ شده و رشد آنها در سنین پایینتری متوقف میشود.

آیا قد من بعد از بلوغ هم بیشتر میشود
دوران بلوغ ممکن است چند سال طول بکشد. دراین چند سال سرعت رشد از قبل بیشتر میشود. در ابتدا دست و پا بزرگ میشوند. نیاز به کفش های بزرگتر ممکن است اولین علائم باشد. بعد ساق و ران بلند میشوند و سپس ستون مهره قد میکشد. در نهایت در پسران قفسه سینه و شانه ها پهن میشود و در دختران عرض لگن افزایش میابد. رشد در پایان دوره بلوغ متوقف میشود البته نه کاملا متوقف. ممکن است حتی بعد از بلوغ تا چند سال بعد از آن چند سانتیمتر دیگر هم به قد اضافه شود ولی مقدار آن مشخص نیست و البته کم است.

چه نوع تغذیه ای در داشتن قد بلند موثر است
تغذیه مناسب از مهمترین عوامل داشتن یک قد بلند است. بیشترین تاثیر تغذیه در داشتن قد بلند در دوران کودکی و بلوغ است و مهمترین ماده موثر کلسیم است. و مهمترین موادی که کلسیم دارند لبنیات است. جای تعجب نیست که در مللی که لبنیات بیشتری مصرف میکنند قد بلندتری دارند. نیاز بدن هر انسان بطور متوسط روزانه به یک لیتر شیر یا ماست است. اگر شما به این اندازه لبنیات مصرف نمیکنید بدن شما کمبود کلسیم دارد. اگر نوشابه گازدار مصرف میکنید بدن شما کلسیم را از دست هم میدهد. در این صورت قد شما نه تنها افزایش نمیابد بلکه دچار پوکی استخوان میشوید و پوکی استخوان موجب کاهش ارتفاع مهره های ستون فقرات شده که در نهایت موجب کوتاه قدی شما میشود. دیگر موادی که در افزایش رشد قدی انسان موثرند ویتامین ها هستند. این مواد در میوه و سبزیجات وجود دارند. مصرف غلات، میزان متعادلی گوشت و مصرف آب زیاد هم میتوانند سوخت و ساز بدن را بهبود داره رشد طولی را افزایش دهند. در سالهای اخیر تاکید های فراوانی در مورد تاثیر روی Zinc در رشد قدی کودکان و نوجوانان در حال رشد میشود. توصیه میشود در این گروه، از مواد غذایی حاوی روی زیاد و یا مکمل های غذایی حاوی روی استفاده شود.

آیا خوابیدن به رشد کمک میکند
خوابیدن به اندازه کافی موجب فعالیت بیشتر هورمون رشد میشود. اگر به اندازه کافی بخوابید هورمون رشد در بدن شما عملکرد بهتری داشته و قد شما بلندتر میشود. کم خوابی موجب کاهش ترشح هورمون رشد میشود.

هورمون رشد چیست
هورمون رشد Human growth hormone ماده ایست که به توسط غده ای به نام هیپرفیز که در عمق مغز شما است ترشح میشود. این هورمون بیشتر در دو ساعت ابتدایی خواب و در حین ورزش ترشح میشود. وظیفه اصلی این هورمون تحریک سلول های بدن برای رشد کردن است تا زمانی که رشد در پایان بلوغ متوقف شود.

آیا میتوانم هورمون رشد مصرف کنم تا قدم بلندتر شود
تاثیر هورمون رشد بر قد انسان فقط در سالهایی است که رشد امکانپذیر است یعنی قبل از بلوغ و زمان بلوغ. حتی در این دوران هم مصرف آن تنها در مواردی توصیه میشود که بدن فرد با کمبود این ماده مواجه است. هورمون رشد بجز افزایش قد تغییرات دیگری را هم بخصوص در سوخت و ساز بدن انجام میدهد. مصرف این ماده در کسی که بدنش به اندازه کافی از این ماده را میسازد ممکن است در سنین قبل یا حین بلوغ به قد فرد اضافه کند ولی با تاثیر در دیگر نقاط بدن موجب اختلال در متابولیسم شده و موجب بیماری میشود. در بیماری آکرومگالی به علت افزایش ترشح هورمون رشد در بدن اختلالاتی بوجود میاید که کمترین آنها دیابت است.

منبع : ایران ارتوپد

نظر
افزودن جدید جستجو
Mohammad  - -افزایش قد   |2015-10-11 03:46:30
سلام با عرض خسته نباشید من پسری هستم 20ساله
با قد 170میخواستم ببینم عایا قدم قابل افزایش
هست یا خیر؟وو
مهدیه  - قد   |2015-10-01 15:43:51
من دختری دارم 12 ساله با قدی 147 و وزن 40
دخترمن
چند سانت دیگر قد میکشد
قد مادر:1451 قد پدر:165
حسین  - افزایش قد   |2015-09-02 02:13:54
سلام
من 20 سالم هستش و قدم 185 وزنمم 95 میخواستم
بدونم امکان داره قدم پنج سانتی متر بلند بشه؟
شیما   |2015-08-22 18:37:21
سلام من 16 سالمه قدم 165 و وزنم 52 میخواستم
بدونم قدم بازم بلند میشه؟چه جوری؟
پریناز  - افزایش قد   |2015-03-14 17:26:00
سلام.من 26 سالمه.قدم 153
ایا امکانش هست در حد 1
یا 2 سانت هم که شده قدم بلندتر شه؟
لطفا
راهنماییم کنید.ممنون میشم
مبینا   |2015-07-15 20:48:45
اره همع چی امکان پذیرع هیچوقت نا امیدنشید
‌.بارفیکس یادتون نره
سامان  - در مورد قد   |2014-12-25 14:31:44
من می خواهم قدم کوتاه تر شود چه کار باید
بکنم؟
متین م  - پرسش   |2014-09-12 03:05:33
سلام من25 سال دارم قدم 183 وزنمم 77 ایاراهی برای
کوتاه کردن قدبه مقدار3 سانتی مترهست؟ایاطناب
زنی باعث کوتاه شدن قدمیشه؟ممنون
t  - سوال   |2011-09-01 22:36:34
سلام
من 25 سالمه و قدم 158
آیا راهی هست که
یتونم حتی در حد چند سانتی متر قدم را بلند کنم

این کار یرای من خیلی مهم و ضروری
خواهش می
کنم کمکم کنید
پریچهر  - افزایش قد   |2014-06-26 02:48:34
باسلام من دختری 17سالم...قدم160و وزنم 50امکانش
هست ک قدم بلندتربشه؟ واقاازکوتاهی قدم رنج
میبرم.لطفا ب من کمک کنید.ممنون
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 

TASKHIR"

نظرسنجی

آیا با فروش جزوه افزایش قد موافق هستید
 
بنر
بنر
آخرین پزشکان وب سایت افزایش قد برای مشاهده روی تصویر کیلیک کنید
بنر
بنر
بنر
اعضا : 11277
مطالب و محتوا : 1581
بنر
به پایگاه افزایش قد امتیاز دهید: