بسته های آموزشی پایگاه افزایش قد

  پایگاه تخصصی افزایش قد ایران در ششمین سال تاسیس خود  جهت کمک به رشد و افزایش قد افراد اقدام به ارائه محصولات کمکی و آموزشی در این زمینه کرده است

سوالات متداول افزایش قد - پرسش درباره راه های افزایش قد 1در جوامع امروزی بسیاری از مردم با این حقیقت تلخ مواجه میشوند که بسیاری از مشکلاتی که در فعالیت های اجتماعی برایشان بوجود میاید به نحوی با کوتاهی قدشان در ارتباط است. افراد قد بلند بهتر استخدام میشوند چون مدیران فکر میکنند قد بلند نشانه قدرت و توانایی است. حتی در محیط های غیر کاری هم ممکن است دیده باشید که با یک فرد قد بلند معمولا رفتار محترمانه تری دارند. زنان بیشتر جذب مردانی میشوند که بلندترند چون به نظر میرسد این مردان اعتماد به نفس بیشتر داشته و در جامعه بیشتر خود را نشان میدهند. به این ترتیب بلندتر ها راحتتر و زودتر پله های ترقی را طی میکنند.

قد بلند از لحاظ پزشکی البته همیشه نشانه سلامت نیست.

تحقیقات اخیر نشان داده است که انسان های کوتاه و لاغر اگر یک تغذیه متعادل داشته باشند سالم ترین افراد جامعه هستند و طول عمرشان هم از بقیه بیشتر است. با این حال بسیاری از مردم توجهی به این نکته ندارند و میخواهند به هر دلیلی قدشان حتی چند سانتیمتر هم که شده بلندتر شود. همین جاست که بازار انواع دروغ و تقلب داغ میشود. روزی نیست که در تبلیغات نوشتاری، مجلات به ظاهر پزشکی، کانال های ماهواره ای و ... عبارت های زیر را نبینیم که زود بشتابید که

    * کفش معجزه آسا که قد شما را در یک ماه شش سانتیمتر افزایش میدهد

    * داروی ما قد شما را در سه ماه ده سانتیمتر بیشتر میکند

    * با وسیله ورزشی ما در چند هفته به قدی رویایی برسید

اگر ساده باشیم که فورا قبول میکنیم. اگر هم نباشیم، پیشنهاد آنقدر جالب توجه است که پیش خود فکر میکنیم حداقل میتوان آن را امتحان کرد. چیز زیادی از دست نمیدهم. درست است هزینه دارد و ممکن است ده سانت اضافه نشود ولی دو سانت که اضافه میشود. اصلا این همه پول تبلیغات داده اند حتما فروش دارد، پس حتما اثر میکند.
شما چه فکر میکنید. آیا فکر میکنید این راه ها میتواند به قد شما اضافه کند. امیدوارم بتوانم در در مقاله زیر قدری موضوع را روشن تر کنم.

چه عواملی در قد یک فرد تاثیر گذار است
قد هر فرد تابعی از عوامل ژنتیکی و محیطی است. نژاد های خاصی قد بلندترند. خانواده های خاصی قد بلند ترند. وقتی پدر یا مادر شما قد بلند است احتمال اینکه شما هم قد بلند شوید بیشتر است. اینها از طریق ژنتیک تاثیر میکنند. مهم ترین عوامل محیطی تغذیه و سطح فعالیت بدنی است.

از چه موقع به بعد قد ما دیگر رشد نمیکند
رشد طولی بدن انسان در زمان بلوغ متوقف میشود. تا قبل از بلوغ قد بچه مرتب در حال افزایش است. در زمان بلوغ رشد قد ناگهان سریع میشود و بعد از مدتی متوقف میشود. سن بلوغ در نژادهای مختلف متفاوت است. حتی در خانواده های مختلف این سن ممکن است قدری متفاوت باشد. البته دختران در سنین پایینتری بالغ شده و رشد آنها در سنین پایینتری متوقف میشود.

آیا قد من بعد از بلوغ هم بیشتر میشود
دوران بلوغ ممکن است چند سال طول بکشد. دراین چند سال سرعت رشد از قبل بیشتر میشود. در ابتدا دست و پا بزرگ میشوند. نیاز به کفش های بزرگتر ممکن است اولین علائم باشد. بعد ساق و ران بلند میشوند و سپس ستون مهره قد میکشد. در نهایت در پسران قفسه سینه و شانه ها پهن میشود و در دختران عرض لگن افزایش میابد. رشد در پایان دوره بلوغ متوقف میشود البته نه کاملا متوقف. ممکن است حتی بعد از بلوغ تا چند سال بعد از آن چند سانتیمتر دیگر هم به قد اضافه شود ولی مقدار آن مشخص نیست و البته کم است.

چه نوع تغذیه ای در داشتن قد بلند موثر است
تغذیه مناسب از مهمترین عوامل داشتن یک قد بلند است. بیشترین تاثیر تغذیه در داشتن قد بلند در دوران کودکی و بلوغ است و مهمترین ماده موثر کلسیم است. و مهمترین موادی که کلسیم دارند لبنیات است. جای تعجب نیست که در مللی که لبنیات بیشتری مصرف میکنند قد بلندتری دارند. نیاز بدن هر انسان بطور متوسط روزانه به یک لیتر شیر یا ماست است. اگر شما به این اندازه لبنیات مصرف نمیکنید بدن شما کمبود کلسیم دارد. اگر نوشابه گازدار مصرف میکنید بدن شما کلسیم را از دست هم میدهد. در این صورت قد شما نه تنها افزایش نمیابد بلکه دچار پوکی استخوان میشوید و پوکی استخوان موجب کاهش ارتفاع مهره های ستون فقرات شده که در نهایت موجب کوتاه قدی شما میشود. دیگر موادی که در افزایش رشد قدی انسان موثرند ویتامین ها هستند. این مواد در میوه و سبزیجات وجود دارند. مصرف غلات، میزان متعادلی گوشت و مصرف آب زیاد هم میتوانند سوخت و ساز بدن را بهبود داره رشد طولی را افزایش دهند. در سالهای اخیر تاکید های فراوانی در مورد تاثیر روی Zinc در رشد قدی کودکان و نوجوانان در حال رشد میشود. توصیه میشود در این گروه، از مواد غذایی حاوی روی زیاد و یا مکمل های غذایی حاوی روی استفاده شود.

آیا خوابیدن به رشد کمک میکند
خوابیدن به اندازه کافی موجب فعالیت بیشتر هورمون رشد میشود. اگر به اندازه کافی بخوابید هورمون رشد در بدن شما عملکرد بهتری داشته و قد شما بلندتر میشود. کم خوابی موجب کاهش ترشح هورمون رشد میشود.

هورمون رشد چیست
هورمون رشد Human growth hormone ماده ایست که به توسط غده ای به نام هیپرفیز که در عمق مغز شما است ترشح میشود. این هورمون بیشتر در دو ساعت ابتدایی خواب و در حین ورزش ترشح میشود. وظیفه اصلی این هورمون تحریک سلول های بدن برای رشد کردن است تا زمانی که رشد در پایان بلوغ متوقف شود.

آیا میتوانم هورمون رشد مصرف کنم تا قدم بلندتر شود
تاثیر هورمون رشد بر قد انسان فقط در سالهایی است که رشد امکانپذیر است یعنی قبل از بلوغ و زمان بلوغ. حتی در این دوران هم مصرف آن تنها در مواردی توصیه میشود که بدن فرد با کمبود این ماده مواجه است. هورمون رشد بجز افزایش قد تغییرات دیگری را هم بخصوص در سوخت و ساز بدن انجام میدهد. مصرف این ماده در کسی که بدنش به اندازه کافی از این ماده را میسازد ممکن است در سنین قبل یا حین بلوغ به قد فرد اضافه کند ولی با تاثیر در دیگر نقاط بدن موجب اختلال در متابولیسم شده و موجب بیماری میشود. در بیماری آکرومگالی به علت افزایش ترشح هورمون رشد در بدن اختلالاتی بوجود میاید که کمترین آنها دیابت است.

منبع : ایران ارتوپد

نظرات (19)

بارگذاری نظرات قدیمی تر
 • مهمان - غریبه

  با سلام.
  من پسری 18 ساله هستم با قدی 170 میخواستم قد خودمو با آویزان ماندن از بارفیکس خانگی افزایش دهم.اما نمیدونم روزی چند قیقه باید از بارفیکس آویزان بمانم.و دیگه اینکه اگر مثلا قرار باشه روزی 15 دقیقه از بارفیکس آویزان بمانم میشه مثلا دو دقیقه آویزان بمانم بعدش استراحت کنم بعد دوباره آویزان بمانم و بعد دوباره استراحت و این مراحل رو تا اینکه 15 دقیقه تموم بشه انجام بدم؟؟؟؟
  ممنون میشم با اطلاعاتی که دارید منو کامل راهنمایی کنید.ممنون میشم کلا آمزش افزایش قد رو با بارفیکس توضیح دهید.تا به نتیجه ای که میخوام برسم.
  همیشه پرانرژی باشید.یا علی

 • مهمان - ناشناس

  در پاسخ به: مهمان - غریبه

  باید در روز چند بار از بارفیکس اویزان شی و به سمت پایین پاهاتو کش بیاری هر بار هم 40ثانیه اویزان بشی حله و بعدش استراحت و دوباره این کارو تکرار کن

 • مهمان - غریبه

  با سلام.
  من پسری 18 ساله هستم با قدی 170 میخواستم قد خودمو با آویزان ماندن از بارفیکس خانگی افزایش دهم.اما نمیدونم روزی چند قیقه باید از بارفیکس آویزان بمانم.و دیگه اینکه اگر مثلا قرار باشه روزی 15 دقیقه از بارفیکس آویزان بمانم میشه مثلا دو دقیقه آویزان بمانم بعدش استراحت کنم بعد دوباره آویزان بمانم و بعد دوباره استراحت و این مراحل رو تا اینکه 15 دقیقه تموم بشه انجام بدم؟؟؟؟
  ممنون میشم با اطلاعاتی که دارید منو کامل راهنمایی کنید.ممنون میشم کلا آمزش افزایش قد رو با بارفیکس توضیح دهید.تا به نتیجه ای که میخوام برسم.
  همیشه پرانرژی باشید.یا علی

 • مهمان - امیرحسین

  سلام من متولد16و1و1380هستم قدم162وزنم تا قبل از اینکه برم بدنسازی46بود الان یه ماهه شروع کردم شده49ایا قدم نسبت به سنم خیلی کوتاهه از همهی دوستام کوچیکترم اعتماد به نفسم رو از دست دادم ایا دیگه قدم بلند میشه حدودا چه قدرحدودا قد مادرم155 و پدرم 167چه کاری میتونم بکنم که قدم زیاد بشه میخوام برم ازمایش بگیرم ببینم چه مشکلی دارم از چه چیز هایی ازمایش بگیرم ممنون

 • مهمان - hasti

  سلام خسته نباشید من دختری 14 ساله هستم قدم 152 به فوق تخصص غدمراجعه کردم گفت 30 درصد صفحات زانو هنوز بازه به من ویتامین دی و. کلسیم و زینک پلاس و قرص ال -ارژنین داد ،با این دارو ها ممکن است چند سانت دیگر قد بکشم،خواهشا جواب بدید

 • مهمان - نیما

  سلام 16سال سن 162سانت قد میخواستم بدونم بیشتر رشد میکنم ؟؟؟

 • مهمان - علی

  سلام من قدم 192.5ونوزده سالمه نمی خوام از این قد بلند بشم ایا راهی اس است ممنون میشم اگه پاسخ بدید

 • مهمان - مینا

  سلام من مینا هستم. دختری 15 ساله . قدم198 سانتی متر هست.تورو خدا بگید چکار کنم?تو خیابون راه میرم از همه بلند ترم.تو مدرسه از همه بلندترم.من در بچگی با پسرعموم برای قد رقابت داشتیم.پسر عموم 6 سال از من بزرگتره ولی یه سرو گردن بیشتر از من کوتاهتره!قد من در سنین مختلف:5سالگی120سانت،8سالگی150سانت،13سالگی187سان تا الان که 198سانت.بسکتبال هم کار میکنم

 • مهمان - مهسا

  سلام
  من 15سالمه
  قدم 157 و وزنم 48
  فک کنم از 2سال پیش عادت ماهیانم شروع شده
  هنوز میتونم کاری کنم که قدم بلند بشه؟؟جای امید هست؟؟چیکار کنم؟؟لطفا جوابمو بدید

 • مهمان - سزاار

  سلام‌پسری هستم‌با سن ۱۸ سالو سه ماه با قد ۱۶۵ وزن ۸۰.۱ میخواستم بدونم با آمپول سوماتراپین میشه قدم‌بلند تر‌بشه یا ن؟

 • مهمان - آرش

  سلام دوستان من 23 سالمه قدم 167 سانتی متره خواستم بدونم امکانش هست قدم رشد کنه ؟ مثلا بشه 170 سانت راضیم به نظره شما میشه؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین خیلی حصرت میخورم که خدم کوتاه

 • مهمان - zahra

  سلام. من دختری 14 ساله هستم و قدم 153 است آیا بیشتر از این قدم بلند میشه؟ خواهش میکنم کمکم کنید و به جیمیل خودم پیام

 • مهمان - مهمان - اسدالاه

  سلام نام من اسد میباشد
  ۱۷ سال دارم و۱۸۳ قدم میباشد
  یک سوال داشتم که میشود رشد قد را متوقف کرد یا خیر
  و دیگر اینکه این ۱۸۳ را فکر نه میکنین که برای مه زیاد است

 • مهمان - پارسا

  سلام من 14سالمه و با155 قد برای رشد سریع تر چیکار کنم

 • مهمان - سعید

  سلام سعید هستم قدم ۱۷۲ سانتی متر هستش سنم ۱۷سال و ۹ماه میخوام قدم بشه ۱۸۳ لطفا راهشو بگین

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
پرسش و پاسخ درباره افزایش قد
معرفی پزشکان افزایش قد
تغذیه و حرکات ورزشی برای افزایش قد
پکیج کامل افزایش قد
8 +

پزشکان وب سایت

11000 +

اعضاء سایت

1300 +

مطالب وب سایت

8500 +

پرسش و پاسخ

سخنانی از پزشکان

پزشکان ثبت نام کرده در پایگاه تخصصی افزایش قد

ورود کاربران سایت

ثبت نام پزشک و متخصص

 پزشکانی که خواستار همکاری با پایگاه تخصصی افزایش قد هستند می توانند با تکمیل فرم مربوطه علاوه بر همکاری از مزایای آن برخوردار باشند

ورود پزشک

 پزشکان عزیز بعد از دریافت نام کاربری و پسورد می توانند با استفاده از این درگاه وارد پنل کاربری خود شوند