بنر

به گزارش پایگاه تخصصی افزایش قد دکتر لایقی متخصص ارتوپد در خصوص امکان افزایش قد بعد از سن بلوغ گفت: امکان رشد قد در بعد از سن بلوغ امکان پذیر نیست آنچه که باعث افزای رشد استخوانی می شود صفحات رشد است که این صفحات رشد از دوران طفولیت شروع به رشد می کند و تا سن بلوغ ادامه دارد.

وی ادامه داد: امکان افزایش طولی استخوانی در زمانی که صفحات رشد بسته می شوند امکان پذیر نیست ولی ممکن است از لحاظ عرض و ضخامت در استخوان تغییر ایجاد شود.

دکتر لایقی بیان کرد: خیلی از این مسائل مربوط به ژنتیک فرد می باشد که ورزش می تواند تا حد زیادی موثر واقع شود.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از داروهایی که تبلیغ می شود مضر است و فقط فریب عمومی محسوب می شود کسانی که رژیم غذایی مناسب داشته باشند نیازی به خوردن این مکمل ها ندارند زیرا هیچ تاثیر در افزایش قد آن ها ندارد.
 

 به گزارش پایگاه تخصصی افزایش قد برخي از عوامل در افزايش ترشح هورمون رشد موثر‌ند و در سنين رشد مي‌ توانند باعث بلندي قد كودك و نوجوانان شوند كه به آن ها اشاره مي ‌كنيم.

چگونه ترشح هورمون رشد را افزايش دهيم؟

برخي از عوامل در افزايش ترشح هورمون رشد موثر‌ند و در سنين رشد مي‌ توانند باعث بلندي قد كودك و نوجوانان شوند كه در زير به آن ها اشاره مي ‌كنيم:
 
خواب كافي و منظم

اولين قدم براي تحريك ترشح هورمون رشد، خواب كافي و البته منظم است. بيشترين ميزان ترشح هورمون رشد پس از به خواب رفتن و در 2 ساعت اول خواب است و به استخوان‌ها مي ‌رسد، بنابراين بهتر است كودكان و نوجوانان شب‌ ها تا دير وقت بيدار نمانند و اگر مي‌ توانند هنگام بعد از ظهر، خوابي هر چند كوتاه مدت داشته باشند.

ادامه مطلب...

 
مطالب بیشتر...

نظرسنجی

آیا با فروش جزوه افزایش قد موافق هستید
 
بنر
بنر
آخرین پزشکان وب سایت افزایش قد برای مشاهده روی تصویر کیلیک کنید
بنر
بنر
بنر
اعضا : 10940
مطالب و محتوا : 1572
بنر
به پایگاه افزایش قد امتیاز دهید: